Studnie Jelenia Góra

Wiercenie studni Jelenia Góra

studnie Jelenia Góra - wiercenie studni

Od jakiegoś czasu rozmyślasz nad inwestycją we własną przydomową studnię? Nie masz jednak przekonania co do tego pomysłu? Nie do końca też wiesz jaki typ studni powinieneś wybrać? Bez obaw! Polecam Ci firmę Studnie Jelenia Góra. Postaram się przybliżyć krótko korzyści wynikające z takiej inwestycji oraz wskazać najkorzystniejszą z dostępnych w kraju opcji. Od dziś wiercenie studni Jelenia Góra nie będzie dla Ciebie czarną magią.

STUDNIE JELENIA GÓRA – czym są i jak powstają

Głębinowe studnie Jelenia Góra to nic innego jak pionowe wydobywanie wód podziemnych przy pomocy odwiertu, który musi sięgać do odpowiedniej warstwy wodonośnej. Pobieranie wody z tego typu studni następuje przy użyciu specjalnej pompy głębinowej. Co jednak wyróżnia ją na tle pozostałych typów studni? Przekonajmy się!

Cechy charakterystyczne studni głębinowej Jelenia Góra

 • Efektywność – Tego typu studnia osiąga znaczną głębokość, niejednokrotnie przekraczającą ponad 10 m. Przekłada się to na jej doskonałą wydajność, która jest zdecydowanie lepsza niż w przypadku np. studni abisyńskiej.
 • Czystość – Spora głębokość odwiertu wraz z odpowiednim zabezpieczeniem wpływają na to, że pobierana woda ma bardzo dobrą jakość. Woda ta jest pozbawiona rozmaitych zanieczyszczeń, których nie sposób uniknąć w pozostałych studniach.
 • Ekonomia – Nie generuje dodatkowych kosztów tak jak ma się to w przypadku dwóch pozostałych rodzajów studni, które narzucają konieczność zakupu osobnych maszyn uzdatniających wodę – jeżeli planujemy jej spożycie.
 • Użyteczność – W przeciwieństwie do np. studni kręgowej, której pobrana woda nadaje się z reguły jedynie do wykorzystania w gospodarstwie domowym, tę ze studni głębinowej można śmiało spożywać.
 • Żywotność – Wybudowanie własnej studni jest jednorazową inwestycją, która posłuży na długie lata.

Jak zatem wygląda budowa takiej studni?

 1. Znalezienie dogodnego miejsca pod budowę studni
 2. Zrobienie właściwego odwiertu – wiercenie studni Jelenia Góra
 3. Dotarcie do właściwej warstwy wodonośnej
 4. Zabudowanie odwiertu specjalnymi rurami studziennymi
 5. Uszczelnienie żwirem filtracyjnym powierzchni powstałej pomiędzy ścianami odwiertu, a filtrami tak, aby odgrodzić wody gruntowe
 6. Dokładne zabezpieczenie stworzonego odwiertu
 7. Wstępne pompowanie, aż do otrzymania czystego strumienia wody
 8. Sprawdzenie produktywności studni oraz jej głębokości
 9. Wybranie najbardziej dogodnej pompy głębinowej
 10. Zespolenie całej instalacji wraz z wybranym budynkiem

Znamy już ogólne zalety posiadania własnej studni i skorzystania z oferty jaką proponuje firma studnie Jelenia Góra. Wiemy także jak w skrócie przedstawia się instalacja najchętniej wybieranej studni głębinowej.

Jeżeli jesteś zainteresowany usługami wiercenia studni głębinowych w Jeleniej Górze lub okolicach serdecznie zapraszamy do kontaktu. Nasi profesjonalni pracownicy z najlepszą skutecznością pomogą w zaplanowaniu bezpiecznej instalacji studni.

Zobacz artykuł -> ogrodzenia betonowe Jelenia Góra

Może Ci się również spodoba