Fala uderzeniowa Wrocław

Fala uderzeniowa - słyszałeś o takim zabiegu?

Fala uderzeniowa Wrocław

Fala uderzeniowa słyszałeś o takim zabiegu? Zastanawiałeś się nad tym pojęciem? Jeżeli jest Ci całkowicie nowe, to zaraz wszystko Ci objaśnię. Na początek zacznijmy od wyjaśnienia sobie czym jest fala uderzeniowa Wrocław i jakie ma działanie.

Kto wykonuje ten zabieg?

Leczenie falą uderzeniową wykonuje wyspecjalizowany fizjoterapeuta. Jest on odpowiednio wyedukowaną do tego celu osobą, niewątpliwie spełniającą wszystkie wymagania. Fizjoterapeuta dla każdego człowieka poddającego się zabiegom dobierze stosowną ścieżkę leczenia, a kuracja od początku do końca będzie mieć indywidualny tok. Jest to z pewnością ogromny plus tej metody. Kolejnym plusem kuracji falą uderzeniową jest brak występujących skutków niepożądanych, gdyż praktyka ta jest w pełni bezpieczna.

W jaki sposób działa fala uderzeniowa?

Jest to metoda, która zajmuje się leczeniem chorych cierpiących na:

  • stany bólowe układu mięśniowo-szkieletowego,
  • chroniczne bóle,
  • rozbicie powstałych zwapnień i zwalczanie ostróg piętowych,

Metoda ta jest wyjątkowo efektywna i nieinwazyjna dla chorych. Podczas niej używa się falę uderzeniową o bardzo wysokim ciśnieniu, przekazywaną przez specjalne urządzenie. Działanie urządzenia trwa mniej więcej pół godziny i już po kilku wizytach widoczne są pierwsze zbawienne wyniki.

Fala uderzeniowa Wrocław wykorzystywana jest dla celów zapobiegawczych. Dlatego, że umożliwia regenerację tkanek poprzez mikrouszkodzenia i przyspiesza usuwanie toksyn. Terapia ta poza tym zmniejsza napięcie mięśni, co ogranicza ból i daje działanie relaksacyjne.

Dla jakiego pacjenta odpowiednia jest fala uderzeniowa Wrocław?

Metoda ta działa bardzo szybko i ma szerokie przeznaczenie, dlatego tego typu uzdrawianie doceniane jest przez sportowców. Zazwyczaj stosuje się falę uderzeniową Wrocław na dolegliwości związane z tkanką łączną, jednak znajduje ona podobnie swoje zastosowanie w zaburzeniach tkanki kostnej. Wskazane jest zauważyć, że leczenie falą nie zawsze będzie używane. Toteż przed przystąpieniem do terapii, należy przeprowadzić z pacjentem wywiad. Nie mogą z niej korzystać osoby cierpiące na nowotwór lub będące w ciąży.

Masz już świadomość tego czym jest fala uderzeniowa i jak ją stosować. Jeśli chciałabyś wiedzieć więcej w tym temacie, znajdź najlepszego fizjoterapeutę w swoim otoczeniu. Tylko specjalista z odpowiednią wiedzą pozwoli zminimalizować skutki Twojej choroby i pozbyć się bólu. 

Polecam gabinet fizjoterapii Fizjozdrowie, ul. Piastowska 31/2, 50-361 Wrocław

Zobacz artykuł -> ogrodzenia betonowe Jelenia Góra

Może Ci się również spodoba